Un regulament mai bine definit

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Un regulament mai bine definit

Mesaj  Sory_Luciano la data de Sam Feb 18, 2012 9:31 pm

Aș sugera un regulament mai strict și eventual plasat la începutul fiecărui topic, cu scopul de a reaminti utilizatorilor că trebuie să respecte anumite reguli; în special cea a off-topicului. Caz concret: la subiectul cu sugestii/ sfaturi pentru publicare, după primele 2-3 postări lumea deja vorbea verzi și uscate pe tema cărților și a lecturii. Dacă nu se respectă topicul în care se discută, atunci ce rost mai are împărțirea forumului? Dacă toate sunt puse la grămadă e mult mai greu de ales informația de care are nevoie fiecare dintre cei care citesc forumul.
Dacă e un subiect cu Sfaturi pentru publicare, atunci acolo ar trebui să se găsească sfaturi concrete pentru a publica și cel mult întrebări referitoare la acele sfaturi. Discuțiile despre cât de căutată mai e literatura în prezent ar trebui să se regăsească într-un subiect la Ceainăria Literară (bănuiesc).

Nu a fost lămurită nici problema dublu-postingului, e sau nu permis așa ceva? Eu, personal sunt împotrivă, de aia există butonul de editare, pentru cazurile în care mai vrem să adăugăm ceva.

Aceste două chestiuni zic eu că ar trebui clarificate.

Ultima editare efectuata de catre Sory_Luciano in Dum Feb 19, 2012 2:57 am, editata de 1 ori
Sory_Luciano

Data de înscriere : 17/02/2012
Varsta : 27
Localizare : Târgu-Mureș

Vezi profilul utilizatorului http://recenziibeletristica.blogspot.com/

Sus In jos

Re: Un regulament mai bine definit

Mesaj  Jester la data de Dum Feb 19, 2012 2:27 am

Sugestia ta e bună, însă fiind la început am zis să nu îngrădim prea mult lucrurile. E totuși un forum de literatură; conversația e binevenită câtă vreme nu alunecăm dinspre cărți înspre vânzarea de converși. Îți propun să mai lăsăm ceva timp și să modelăm regulamentul în funcție de anumite situații concrete.
Jester
Admin

Data de înscriere : 13/02/2012
Localizare : 29.4.1972

Vezi profilul utilizatorului http://povestealuijester.blogspot.com

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum